Drew Barrymore Online
Drew jako: Smashley Simpson
Předloha: Shauna Cross (kniha)
Režie: Drew Barrymore
Scénář: Shauna Cross
Produkce: Barry Mendel
Dále hrají: Ellen Page, Kristen Wiig, Drew Barrymore, Juliette Lewis, Zoë Bell, Ari Graynor, Alia Shawkat, Marcia Gay Harden, Daniel Stern, Jimmy Fallon, Andrew Wilson, Tuesday Knight, Eve, Eulala Scheel, Landon Pigg, Danny Mooney, Sarah Habel, John Lepard, Johnny Gel, Patrick Moug, Sydney Bennett, Vincent Tran, Brent Mata, Sean O'Reilly, Curtis Matzke
Premiéra v USA: 02.10.2009
Premiéra v CZ: 17.12.2009
Rozpočet: $15,000,000
Tržby: $16,691,303
Žánr: Komedie / Drama / Sportovní
Délka: 111 min

Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky… Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů.

Zajímavosti:

 

  • Během závěrečných titulků probíhají nepovedené scény z natáčení.
  • V Kolumbii začalo Roller Derby poté, co grafický designér z Bogoty viděl tento film
  • Ze všech týmů ve filmu je skutečný pouze tým s názvem Holy Rollers.
  • Klopená dráha byla pro natáčení zapůjčena od týmu Red Dirt Rebellion Rollergirls z Oklahoma City.
  • Tým Hurl Scouts je založen na skutečném týmu Tough Cookies z Los Angeles. Oba týmy jsou tématicky založeny na amerických skautkách a mají zelené dresy.
  • V úvodu ve scéně, kdy Bliss Cavendar (Ellen Page) zalže o svém věku a uvede 22, ve skutečnosti uvádí svůj reálný věk. Později ve scéně, kde Iron Maven (Juliette Lewis) nechává Bliss hádat svůj věk, i ona poté uvede svůj pravý věk 36.
  • Natáčelo se v Detroitu, v Michiganu a mnoho bruslařek z filmu působí v Detroitském Derby team.
  • Ellen Page dala přednost roli Bliss před rolí ve filmu Stáhni mě do pekla (2009)
  • Film WHIP IT je režijním filmovým debutem Drew Barrymore, která byla doposud známá především jako herečka

 

 


Zpět