Drew Barrymore Online
Drew jako: Rosie
Režie: Kirk Jones
Scénář: Tonino Guerra, Massimo De Rita (původní scénář)
Produkce: Ted Field, Vittorio Cecchi Gori, Gianni Nunnari
Dále hrají: Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell, Katherine Moennig, Lucian Maisel, James Frain, Melissa Leo, Brendan Sexton III, Mattie Hawkinson, Damian Young, Seamus Davey-Fitzpatrick, E.J. Carroll, Mimi Lieber, James Murtaugh, Kevin Collins, Jayne Houdyshell, Caroline Clay, Julián Rebolledo
Premiéra v USA: 4.12.2009
Premiéra v CZ: 01.04.2010
Rozpočet: $21,000,000
Tržby: $16,443,609
Žánr: Drama / Road movie
Délka: 96 min

Frank Goode (Robert De Niro) strávil celý svůj život prací v místní továrně na výrobu drátů a snažil se ze všech sil, aby svou rodinu dokázal co nejlépe uživit. Jako čerstvý důchodce si začíná uvědomovat, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil do této chvíle tolik času, kolik by býval chtěl, a usoudí, že je načase to napravit. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla vždy jeho manželka. Ta ale před časem zemřela a Frank je přesvědčen, že nyní je na něm, aby na jejich děti dohlížel. Rozhodne se celou rozvětvenou rodinu pozvat na víkendové barbeque. Přípravy probíhají bez problémů až do chvíle, kdy, jak už to v moderní společnosti bývá, jsou jedni po druhém nuceni z různých důvodů svou účast odřeknout. Navzdory varování svého lékaře vezme Frank věci do vlastních rukou, sbalí si tašky a vydá se na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí. Frank se vypraví za svým synem „umělcem“ do New Yorku, za svou dcerou do Chicaga, která „je velké zvíře v reklamní společnosti“, za synem Robertem, „dirigentem orchestru“ v Denveru a konečně za Rosie, svou nejmladší dcerou, která je „tanečnice v drahém podniku v Las Vegas“. Zanedlouho je ale Frankovi jasné, že jeho děti nejsou až tak šťastné či úspěšné, jak mu jeho manželka vždy tvrdila.

Zajímavosti:

 

  • Okrem mesta New York sa filmovalo aj na viacerých miestach v štáte Connecticut.
  • Robert De Niro byl od samého počátku Jonesovou první volbou pro obsazení role Franka Goodea. Oslovil ho už v roce 2007.
  • Během natáčení se hodně improvizovalo, aby situace nepůsobily strojeně
  • Film je předělávka italsko-francouzského filmu z roku 1990
  • V italsko-francouzské verzi filmu je potomků pět.
  • Na rozdiel od svojich detí, ktoré v celom filme používajú len mobilné telefóny, Frank volá výhradne cez pevnú linku alebo z telefónnych búdok.
  • V skutočnosti sa v štáte New York v supermarketoch nepredáva víno.
  • O emotívnu hudbu sa postaral oscarový skladateľ Dario Marianelli
  • 67. Zlatý Glóbus za rok 2009 – nominace (1) – Nejlepší filmová píseň – „I Want To Come Home“ – Hudba a text Paul McCartney

 

 

 


Zpět


 

zdroj: CSFD.cz