Drew Barrymore Online
Drew jako: Jess
Režie: Catherine Hardwicke
Scénář: Morwenna Banks
Produkce: Christopher Simon
Dále hrají: Toni Collette, Drew Barrymore, Dominic Cooper, Paddy Considine, Charlotte Hope, Tyson Ritter, Jacqueline Bisset, Noah Huntley, Mem Ferda, Eileen Davies, Honor Kneafsey, Shola Adewusi, Janice Acquah, Tony Denham, Anjli Mohindra, Chris Cowlin, Ben Moor, Lucy Morton, Pamela Betsy Cooper
Premiéra v USA: 31.12.2015
Premiéra v CZ: 29.04.2016
Rozpočet: neznámý
Tržby: $7,573,997
Žánr: Komedie / Drama / Romantický
Délka: 112 min

Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) byly odjakživa nejlepšími kamarádkami. Od dětství spolu sdílely absolutně všechno – tajemství, šaty, dokonce i kluky, se kterými chodily. Návštěvy bujarých večírků plných alkoholu a drog či vyvádění ztřeštěností jim zůstaly od mládí až do dospělosti. V životě ale jednou nastane chvíle, kdy se každý musí začít chovat dospěle… Nebo ne? Snažit se žít „dospěle“ má ale různé podoby. Zatímco Milly má úžasnou práci a žije v krásném městském domě s manželem Kitem (Dominic Cooper) a dvěma dětmi, Jess a její přítel Jago (Paddy Considine) žijí bohémským životem na hausbótu na londýnském kanálu. Přátelství Milly a Jess je však stále pevné jako skála a život je jednou velkou zábavou. Každá zábava však jednou skončí a pro Milly s Jess to platí dvojnásob. Jess po mnoha neúspěšných pokusech, kdy se pokusila otěhotnět, konečně prolomila smůlu a chce s Milly oslavit radostnou zprávu. Ta má bohužel úplně opačnou novinku – byla jí zjištěna rakovina prsu. Dlouholeté kamarádky se tak ocitají před životní zkouškou, jak se poprat s vážným onemocněním jedné z nich, když druhá prožívá nejradostnější období svého života. Vydrží jejich přátelství všechno špatné i dobré?

Zajímavosti:

 

  • Drew Barrymore (Jess), Toni Collette (Milly) a ich deti zostali v kontakte aj po natočení filmu.
  • Scény na obytnom člne boli nakrútené na rieke Temža v septembri 2014.
  • Drew Barrymore (Jess) bola počas natáčania tehotná.
  • Toni Collette si skutočne kvôli úlohe Milly oholila hlavu.
  • Když si Jess (Drew Barrymore) a Millie (Toni Collette) povídají o diagnóze rakoviny a pleši, řekne Jess, že pleš je běžná. Na to však Millie odpoví, že běžná je jen u mužů, miminek a u E.T. Tím naráží na jednu z prvních rolí představitelky Jess, Drew Barrymore, ve filmu E.T. – Mimozemšťan (1982).
  • Dva detailní záběry ve filmu byly natočený na iPhone, jelikož to podle režisérky Catherine Hardwicke působilo intimněji.
  • Natáčelo se ve městěch Londýn a Ilkley Moor ve Velké Británii. Nemocnice, která je k vidění ve filmu, je UCH Macmillan Cancer Centre.
  • Film vznikl na základě rozhlasové hry „Goodbye“ herečky Morwenny Banks, která se původně hrála na BBC Radio 4.
  • Jennifer Aniston byla původně obsazena do role Jess, ale poté, co se práce na filmu opozdily, od něj odstoupila. Nahradit ji měla Rachel Weisz, ale ta od snímku také po čase odpustila, a tak jí nahradila Drew Barrymore.

 


Zpět