Drew Barrymore Online
Drew jako: Akima
Režie: Art Vitello, Gary Goldman, Don Bluth
Scénář: John August, Joss Whedon, Ben Edlund
Produkce: David Kirschner
Dále hrají: Matt Damon, Bill Pullman, Drew Barrymore, John Leguizamo, Janeane Garofalo, Nathan Lane, Ron Perlman, Alex D. Linz, Jim Cummings, Ken Hudson Campbell, Tone Loc, Tsai Chin, Charles Rocket, Jim Breuer, David L. Lander, Roy Conrad
Premiéra v USA: 16.06.2000
Premiéra v CZ: 03.08.2000
Rozpočet: $75,000,000
Tržby: $36,754,634
Žánr: Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
Délka: 94 min

Mladý hrdina má klíč k záchraně lidstva přímo na dlani své ruky. V roce 3028 zákeřný mimozemšťan Drey nelítostně zničil planetu Zemi. O patnáct let později se mladý muž jménem Cale dozvídá, že je to právě on, kdo vlastní geneticky zakódovanou mapu k Titanu - vesmírné lodi, která uchovává tajemství záchrany lidského rodu. S Dreyem v patách se Cale a jeho nová posádka vydává najít Titan. Ovšem musí se k němu dostat dřív než Drey, který se chystá loI zničit a tím zároveň zahubit poslední šanci lidstva na záchranu vlastního domova.

Zajímavosti

  •  Corso v jedné scéně nařídí Tuckerovi, aby před vstupem do vakua vydechl. Tak je to správně, protože snažit se zadržet dech v takovém případě vede k masivnímu poškození plic. Většina, především starších, sci-fi filmů a seriálů, tento fakt ignoruje a postavy ve vakuu zadržují dech.
  •  Film byl v roce 2001 oceněn cenou Saturn a Golden Satellite v kategorii nejlepší Sci-fi film.
  •  Film získal tři ceny Annie, a to v kategoriích vynikající úspěch v animaci, významný úspěch v efektech a nejlepší design.
  •  Redakce Motion Picture Sound udělila devítičlennému týmu zvukařů cenu Golden Reel.

 

 


Zpět


 

zdroj: CSFD.cz