Drew Barrymore Online
Drew jako: Billie Offer
Režie: Curtis Hanson
Scénář: Eric Roth
Produkce: Denise Di Novi, Curtis Hanson
Dále hrají: Eric Bana, Drew Barrymore, Robert Duvall, Debra Messing, Horatio Sanz, Jean Smart, Charles Martin Smith, Mykel Shannon Jenkins, Phyllis Somerville, Robert Downey Jr., Omar Benson Miller, Danny Hoch, Tracy Howe, Michael Shannon, Evan Jones, Maja Hazen, Dean Mauro, Delia Sheppard, Bill McKinney, Ken Davitian, Sonny Surowiec, Tad Atkinson, Jimmy Williams, Joey Kern, Dean Cates, Yetta Gottesman, Kelvin Han Yee, Alexandr Kuzněcov, Joshua A. Cohen, Robert Scott Howard, Bradford English, J. Scott Bronson, Daniel Negreanu, Jude S. Walko, Hans Howes
Premiéra v USA: 04.05.2007
Premiéra v CZ: U nás v kinech nevysíláno
Rozpočet: neznámý
Tržby: $8,461,686
Žánr: Drama / Romantický / Sportovní
Délka: 118 min

Napětí při hře. Vzrušení z nového vztahu. Las Vegas je tím správným místem pro skvělou zábavu od režiséra Curtise Hansona, který se podílel na scénáři s dalším oscarovým scenáristou Ericem Rothem. Profesionální gambler Huck Cheever (Eric Bana) potkává neodolatelnou Billie Offer (Drew Barrymore), která ho naučí brát lásku stejně jako karty: člověk musí důvěřovat srdci a neposlouchat hlavu. Mezitím se Eric snaží shromáždit vstupní poplatek 10 000 dolarů, aby se mohl zúčastnit prestižní Světové série v pokeru, ačkoliv – nebo možná právě protože – v turnaji pravděpodobně usedne proti svému odcizenému otci (Robert Duvall), který už dvakrát vyhrál.

Zajímavosti:

  • Na autenticitě filmu přidává skutečnost, že v některých scénách se u pokerových stolů objevují i známí pokeroví profesionálové. Mimo jiné jsou k vidění američanka Jennifer Harman, kanadský profesionál a v té době pravděpodobně nejoblíbenější hráč Daniel Negreanu či Doyle Bronson, přezdívaný „The Godfather of Poker“.
  • Film měl mít původně premiéru už 8. září 2006, ta byla ale následně oddálena na 16. března 2007. Těsně předtím však byla premiéra ještě jednou posunuta, a to na 4. května 2007. K filmu existuje několik plakátů, na kterých je uvedeno původní datum vydání 8. září 2006.
  • Portrét (ve skutečnosti zvětšená fotka) pověšený na stěně během závěrečné hry zobrazuje Bennyho Biniona, původního majitele Horseshoe, na jeho ranči v Montaně.
  • Přestože film popisuje fiktivní Světovou sérii v pokeru 2003, některé události a odkazy ve filmovém turnaji jsou pozoruhodně blízko tomu opravdovému. V roce 2003 se World Series of Poker’s Main Event zúčastnilo 839 hráčů, stejně jako ve filmu. Vyhrál amatér, pro kterého to byl jeho první turnaj v životě a kvalifikoval se online – ve skutečném životě to byl Chris Moneymaker, ve filmu Jason Keyes (Evan Jones). Vítěz nakonec stál už jen proti pokerovému veteránovi – ve skutečnosti to byl Sam Farha, ve filmu L.C. Cheever (Robert Duvall). Vítěz v obou případech vyhrál 2,5 milionu dolarů.

 

 

 


Zpět