Drew Barrymore Online
Drew jako: Amanda (holčička)
Režie: Lewis Teague
Scénář: Stephen King
Produkce: Dino de Laurentiis, Martha De Laurentiis
Dále hrají: Drew Barrymore, James Woods, Alan King, Kenneth McMillan, Robert Hays, Candy Clark, James Naughton, Russell Horton, James Rebhorn, Patricia Kalember, Mike Starr, Charles S. Dutton, Frank Welker, Tony Munafo, Tim Parati
Premiéra v USA: 12.04.1985
Premiéra v CZ: 12.04.2006 (na DVD)
Rozpočet: neznámý
Tržby: $13,086,298
Žánr: Komedie / Horor / Thriller / Povídkový
Délka: 94 min

Tři povídky plné černého humoru, napětí a vzrušení, které spojuje postava tajemné kočky. Náruživého kuřáka vydírá šéf protikuřácké léčebny. Tenisový profesionál doplatí na nevěru s manželkou mocného gangstera. Malou holčičku terorizuje krutý skřítek. Nekorunovaný král hororu Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát..

Zajímavosti:

  • Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu “Pet Sematary”, jejímž autor je Stephen King.
  • Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze.
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem “Já jsem Christína”, odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo.

 

 


Zpět