Drew Barrymore Online
Drew jako: Edith 'Little Edie' Bouvier Beale
Režie: Michael Sucsy
Scénář: Michael Sucsy, Patricia Rozema
Produkce: David Coatsworth
Dále hrají: Drew Barrymore, Jeanne Tripplehorn, Jessica Lange, Daniel Baldwin, Ken Howard, Arye Gross, Louis Ferreira, Marcia Bennett, Tamsen McDonough, Perry Mucci, Malcolm Gets, Kenneth Welsh, Evan Williams, Arnold Pinnock, Joshua Peace, Catherine Marie Thomas, Lorna Wilson
Premiéra v USA: Vysíláno na HBO
Premiéra v CZ: Vysíláno na HBO
Rozpočet: *
Tržby: *
Žánr: Drama / Životopisný
Délka: 100 min

Biografické drama z produkce HBO inspirované stejnojmenným dokumentem z roku 1975 vypráví životní příběh „Velké Eddie“ a „Malé Eddie“ Bealeoých, blízkých příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Dvojici podivínek hrají Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Biografické drama z produkce HBO je inspirováno stejnojmenným stominutovým dokumentem bratří Mayslesových z roku 1975, který zblízka nahlédl do osudu matky a dcery Bealeových. Ženy, úzce spřízněné s bývalou první dámou Ameriky Jacqueline Kennedyovou (byly to její teta a sestřenice), se uzavřely do naprosté izolace a žily v rozpadajícím se domě o 28 místnostech v East Hampton. Po pětatřiceti letech se pozoruhodného námětu ujal scenárista a režisér Michael Sucsy a podrobně vylíčil osud dvou excentrických podivínek, jež k sobě váže až příliš úzké pouto. Říkaly si „Velká Eddie“ a „Malá Eddie“ a herecky je ztvárnily Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Ve vedlejších rolích uvidíme Jeanne Triplehornovou, Daniela Baldwina, Kena Howarda

Zajímavosti:

  • Drew Barrymore mala počas natáčania alergickú reakciu na koži na tvári, nakoľko bola nútená nosiť veľa mejkapu
  • V dokumentu z roku 1975 se David Maysles zeptal malé Edie, kdo by měl hrát její matku, pokud by se o nich natočil film. Ona zmínila Ethel Barrymore, což je prateta Drew Barrymore, která zemřela již v roce 1959.
  • Drew Barrymore prohlásila v mnoha rozhovorech, že se snažila být co nejblíže své postavě a během natáčení trávila spoustu času sama odříznuta od okolního světa a přátel.
  • Jessica Lange byla za svůj herecký výkon oceněna nejprestižnější televizní cenou PrimeTime Emmy v kategorii nejlepší hlavní herečka v minisérii nebo filmu.
  • O skutočných postavách (Edith „Big Edie“ Ewing Bouvier Beale a Edith „Little Edie“ Bouvier Beale) bol v roku 1975 natočený dokumentárny film Grey Gardens režírovaný Albertom Mayslesom a Ellenom Hovdom a v roku 2008 aj broadwayský muzikál
  • Edith „Big Edie“ Ewingová Bouvierová Bealeová zomrela v Southhamptone (štát New York), v roku 1977, vo veku 81 rokov. Jej dcéra Edith „Little Edie“ zomrela na Floride, v roku 2002, vo veku 84 rokov.
  • Panstvo s domom, kde hlavné postavy žili, sa volá Grey Gardens a nachádza sa na adrese 3 West End Road a Lily Pond Lane v Easthamptone, štát New York.
  • Malá Eddie dom predala po smrti svojej matky v roku 1979 za 220 000 dolárov. Noví majitelia sa vyjadrili, že dom je v skutočnosti ešte v horšom stave, než ako vyzeral v dokumentárnom filme.

 


Zpět