Drew Barrymore Online
Drew jako: recepční
Režie: Tom Green
Scénář: Tom Green, Derek Harvie
Produkce: Larry Brezner
Dále hrají: Tom Green, Rip Torn, Marisa Coughlan, Eddie Kaye Thomas, Harland Williams, Anthony Michael Hall, Julie Hagerty, Jackson Davies, Drew Barrymore, R. Nelson Brown, Eric Keenleyside, Shaquille O’Neal, Stephen Tobolowsky, Joe Flaherty, Noel Fisher, Balinder Johal, Michele Cummins, Stephen E. Miller, Darren Moore, Scott Heindl, Rick Tae, Giacomo Baessato, Lorena Gale, Ron Selmour, Kavi Raz, Simon Longmore, Ralph Alderman, Tom Hallick
Premiéra v USA: 20.04.2001
Premiéra v CZ: U nás v kinech nevysíláno
Rozpočet: $14,000,000
Tržby: $14,343,028
Žánr: Komedie
Délka: 87 min

Osmadvacetiletý Gordon, který by rád pracoval v animovaném filmu, odjede z rodného Oregonu do Hollywoodu. Tam ho však zdvořile vyprovodí, takže mladý muž se musí vrátit domů. Gordonova otce (Rip Torn) to jen ujistí v přesvědčení, že jeho syn je k ničemu. Gord se však zakouká do půvabné lékařky Betty z nemocnice, která je momentálně upoutaná na vozík, protože si zlomila nohu. Když pak Gordonova rodina navštíví psychiatra, mladík doktorce zalže, že otec obtěžuje jeho mladšího bratra Fredyho, aniž by se zmínil, že Fredymu je pětadvacet. Tak vypukne boj mezi otcem, který chce, aby si Gord konečně našel práci a začal žít jako ostatní, a synem, který touží naplnit své sny.

Zajímavosti:

  • Snímek se umístil na 23. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire.
  • Snímek byl v roce 2001 oceněn Zlatou malinou za nejhorší film. Tom Green si odnesl ještě Zlaté maliny za nejhorší režii, nejhorší herecký výkon v hlavní roli, společně s Derekem Harviem za nejhorší scénář, a také za nejhorší pár na plátně s jakýmkoli zvířetem, které zneužívá.
  • Filmovanie bolo prerušené kvoli nahnevanému predávačovi hot-dogov, ktorý odmietol posunúť svoj vozík s miesta filmovania. Pohol sa až vtedy, keď mu bol vystavený šek na 2,000 dolárov (ktorý bol neskôr zrušený).
  • „Ostatným nomináciám by som chcel povedať, že si nemyslím že si niekto zaslúži toto ocenenie viacej ako ja.“ (preslov Toma Greena na odovzdávani Zlatej Maliny)
  • Film dostal v Amerike rating NC-17 kôli krutému sexuálnemu a bizardnému humoru.

 


Zpět