Drew Barrymore Online
Drew jako: Lauren
Režie: Frank Coraci
Scénář: Ivan Menchell, Clare Sera
Produkce: Jack Giarraputo, Mike Karz, Adam Sandler
Dále hrají: Adam Sandler, Drew Barrymore, Kevin Nealon, Terry Crews, Wendi McLendon-Covey, Bella Thorne, Joel McHale, Abdoulaye NGom, Jessica Lowe, Braxton Beckham, Emma Fuhrmann, Alyvia Alyn Lind, Kyle Red Silverstein, Shaquille O'Neal, Mary Pat Gleason, Michael Buscemi, Allen Covert, Zak Henri, Anna Colwell, Lauren Lapkus, Jackie Sandler, Bill Romanowski, Dan Patrick, Tim Herlihy, Sadie Sandler, Chris Titone, Jared Sandler, Robert Harvey, Christine Horn, Susan Yeagley, Jackie Goldston
Premiéra v USA: 23.05.2014
Premiéra v CZ: 03.07.2014
Rozpočet: $40,000,000
Tržby: $127,994,610
Žánr: Romantický / Komedie
Délka: 112 min

Dovolená ze trest je po snímcích 50 x a stále poprvé a Píseň pro nevěstu třetí komedie, ve které exceluje herecké duo Adam Sandler a Drew Barrymore. Po katastrofální schůzce naslepo se osamělí rodiče Lauren (Barrymore) a Jim (Sandler) dokážou shodnout jen na jediné věci: už se nikdy nechtějí potkat. Jenže pak si nezávisle na sobě objednají fantastickou rodinnou dovolenou a celý týden se musí dělit o jediné luxusní apartmá na africkém safari

Zajímavosti:

 

  • Drew Barrymore se o svém těhotenství dozvěděla pár dnů po podpisu smlouvy o natáčení. Začátek natáčení se navíc dost opozdil, a tak už při prvních scénách bylo na Drew znát, že je v očekávání. Stylisté se ale snažili a dostatečně její bříško před publikem schovali. [Zdroj: prozeny.blesk.cz]
  • Písnička na dobrou noc, kterou Lauren (Drew Barrymore) zpívá Lou (Alyvia Alyn Lind), se jmenuje „Somewhere over the Rainbow“. Ta samá písnička se objevila i na konci filmu 50x a stále poprvé (2004), kde si Drew a Adam Sandler také zahráli pár.
  • V líbací scéně žirafa skutečně Zaka Henriho (Jake) oblízla, ale vniknutí jejího jazyka do jeho pusy už byl uměle dotvořený efekt.
  • Stejně jako ve filmu Zkus mě rozesmát (2011) si i zde zahrála malou rodi Sandlerova manželka Jacqueline. Mohli jsme ji spatřit ve scéně, kdy jedna z matek v kroužku kreslení říká, že jí její dítě pořád tak trošku nenávidí, a Jacqueline jí na to odpoví, že se ráno probudila s polštářem u obličeje.
  • The Thatoo Harmony, skupina, ktorá vystupuje vo filme, je preslávená juhoafrická acappella známa ako Junior Mambazo. Skupina Hot Water z Kapského mesta a ich pieseň „Wamkelekile“ je však jedinou juhoafrickou piesňou, ktorá sa objavila na soundtracku
  • Vo filme si zahrala celá rada známych juhoafrických tvárí, najznámejšia z nich je Josette Eales. Cameo si strihol aj juhoafrický hráč kriketu a jeden z najlepších nadhadzovačov Dale Steyn.
  • Natáčalo sa prevažne v Juhoafrickej republike, ako napríklad v rezervácii Pilanesberg Game či v Národnom parku Kruger, ďalej potom tiež v Miami na Floride.
  • Po filmoch Pieseň pre nevestu (1998) a 50x a stále po prvý raz (2004) ide o tretiu romantickú komédiu, kde si spoločne zahrali Adam Sandler a Drew Barrymore. Prvú z menovaných snímok taktiež režíroval Frank Coraci.
  • Ve scéně, kdy Jim (Adam Sandler) kupuje své dceři tampóny a Lauren (Drew Barrymore) pro syna časopis, se objeví u pokladny člověk s poruchou paměti – Tom (Allen Covert), který ztvárnil stejnou postavu ve filmu 50x a stále poprvé (2004).

 

 


Zpět


 

 

zdroj: CSFD.cz