Drew Barrymore Online
Drew jako: Lucy Whitmore
Režie: Peter Segal
Scénář: George Wing
Produkce: Jack Giarraputo, Steve Golin, Nancy Juvonen
Dále hrají: Adam Sandler, Drew Barrymore, Sean Astin, Rob Schneider, Dan Aykroyd, Amy Hill, Allen Covert, Lusia Strus, Blake Clark, Pomaika'i Brown, Jonathan Loughran, Glen Chin, Lynn Collins, Maya Rudolph, Kristin Bauer van Straten, Nectar Rose, Missi Pyle, Kevin James, Katheryn Winnick, Michelle Lee, Peter Dante, Kent Avenido, Jessica Bowman, Lin Yan, Jackie Sandler, Albert Chi, Nika King, Mark Pinkosh
Premiéra v USA: 13.02.2004
Premiéra v CZ: 17.06.2004
Rozpočet: $75,000,000
Tržby: $196,485,100
Žánr: Komedie / Romantický
Délka: 92 min

Ošetřovatel arktických vodních zvířat Henry Roth (Adam Sandler) má svou budoucnost důkladně naplánovanou. Ve chvílích, kdy zrovna nepečuje o mořská zvířata v havajském Sea Life parku, láme srdce turistek a pokouší se navázat krátkodobou romanci. Dlouhodobý vztah u něj nepřipadá v úvahu – zhatil by jeho dlouholetý sen o výpravě na Aljašku, kde chce zkoumat podmořský život mrožů. Když se konečně přiblíží možnost, že by se Henryho sen stal skutečností, dojde během zkušební jízdy jeho škuneru k nečekané nehodě. Osud jej pak zavede do místní kavárny Hukilau, kde se setkává nejen s podezřívavými pohledy hostů, ale také s mladou a krásnou Lucy Whitmore (Drew Barrymore), jejíž šarm mu ihned učaruje. Henry neodolá čerstvé vzpomínce na Lucy a její metodický způsob rozpitvání oplatek, ze kterých před jeho udiveným zrakem postavila dokonalý model vigvamu, a následující den navštíví kavárnu znovu. Lucy opět sedí sama se svými oplatkami, ze kterých tentokrát skládá velmi dekorativní srub. Když se jí u obdivuhodné vaflové stavby nedaří upevnit dveře, Henry vycítí svou příležitost, popadne párátko a problém elegantně vyřeší. Henry se dá s Lucy do řeči a během zajímavé konverzace o oplatkách a mořských savcích v ní začíná nacházet stále větší zalíbení. Poruší své vlastní pravidlo o seznamování s místními děvčaty a domluví si s Lucy další schůzku. Když ale následující den dorazí a odvolává se na předchozí setkání, Lucy jej považuje za blázna a zavolá pomoc. Lucy nemá ani nejmenší ponětí, kdo Henry je. A Henry si pomalu uvědomuje, že pokud bude chtít získat její přízeň, bude muset bojovat o její srdce každý den znovu až do konce života…….

Zajímavosti:

 • Celosvětová premiéra proběhla 3. února 2004 ve Westwoodu v Kalifornii.
 • Lucy (Drew Barrymore) si čte v kavárně knihu Toma Robbinse s názvem „Zátiší s datlem“.
 • Součástí filmového CD Love Songs je i píseň Slave to Love Elana Atiase a Gwen Stefani.
 • Alexa (Lusia Strus) nosí hodinky značky Casio G-Shock.
 • Ve filmu je prozrazen konec filmu Šestý smysl (1999), což dost naštvalo několik diváků.
 • V závěru filmu zní píseň „Somewhere Over The Rainbow“ od zpěváka jménem Israel Kamakawiwo’ole, zkráceně IZ. Píseň se stala v ČR populární až na konci roku 2010. Původní píseň je ale mnohem starší. Objevila se ve filmovém muzikálu Čaroděj ze země Oz z roku 1939, kde ji zpívá Judy Garland.
 • Roli Jocka si zahrál mrož Sivuqaq, kterého můžete vidět v kalifornském zábavním parku Six Flags Marine World.
 • Exteriéry se natáčely na havajském ostrově Oahu s bujnou zelení a nádhernými plážemi, a pak v L.A.
 • Lucyina nemoc, antrogenní porucha paměti, opravdu existuje. Ve filmu jí trpěla už např. ryba Dory v Hledá se Nemo (2003).
 • Původně se měl film jmenovat „50 First Kisses“.
 • Podnik, ve kterém se ústřední filmová dvojice potkává, je skutečnou kavárnou, jež byla k filmování často využívána. Natáčeli se zde například i scény z filmů Jurský park (1993) nebo Slzy slunce (2003).
 • 75-milionová komedie vydělala v 3 591 kinech během prvního víkendu 13. – 25. února 45 mil. dolarů. Celkem si jen z amerických kin odnesla 120 milionů. Sandler a Berrymore spolu účinkovali už ve filmu Píseň pro nevěstu, který si v roce 1998 během stejného víkendu v kinech vyzpíval 21,9 milionů.
 • Do hlavní role po Sandlerově boku měli producenti původně zálusk na Cameron Diaz či Julii Roberts.
 • Dr. Keats (Dan Aykroyd) ve filmu říká, že Lucy a její rodina jsou podporováni magnátem T. B. Callahanem. Postavu se stejným jménem ztvárnil Chris Farley ve snímku
 • Originální scénář se odehrával v Seattlu, který je domovem autora scénáře George Winga.
 • Když se Lucy a Henry poprvé setkají u něj v práci, vidí delfíny Mary-Kate a Ashley, které pojmenoval po hereckém tandemu sester Olsenových.

 

 Zpět

 

zdroj: CSFD.cz