Drew Barrymore Online
Jméno: Drew Blyth Barrymore
Narozena:: 22. února 1975, 11:51 dop.
Místo narození: Culver City, Kalifornie, USA
Výška: 5´4 (1.64 m)
Přirozená barva vlasů:  Světle hnědá
Stav: Rozvedená
Jeremy Thomas (20. března – 28. dubna 1994
Tom Green (7. července – 17. prosince 2001)
Will Kopelman ( 2012–2016)
Děti:
Olive Barrymore Kopelman (narozena 26. září 2012)
Frankie Barrymore Kopelman (narozena 22.dubna 2014)
001. Fakta & zajímavosti
002. Hlášky
003. Rozhovory
004. Vztahy
005. Víte že?
006. Obálky časopisů
007. Horoskop
008. Knihy

1975-1979


Drew Blyth Barrymore se narodila 22. února 1975 v Culver City v Kalifornii. Otci Johnovi Drew Barrymore a matce Ildiko Jaid Barrymore . Jaid se rozvedla s Johnem před narozením Drew kvůli jeho neustálému užívání drog a alkoholu. Drew se narodila v rodině s dlouhou řadou herců, která se datuje před více než 200 lety, od jejich praprarodičů Maurice Barrymore a Georgie Drew Barrymore , Maurice Costello a Mae Costello a také jejích prarodičů Johna Barrymore a Dolores Costello. Ve svých 11 měsících, Drew prošla svým prvním konkurzem na reklamu na krmení pro psy, během konkurzu ji pes kousl a nechal ji hlasitě se smát, místo aby plakala, což zapůsobilo na produkci.
V roce 1978, si Drew zahrála v televizním filmu s názvem „Suddenly Love“ . Hrála však roli chlapce Bobbiho Grahama, syna hlavní postavy a o dva roky starší, než jí ve skutečnosti bylo.


1980-1989

Využila řady malých rolí a v roce 1980 i zahrála v dalším TV filmu Boogie .Jejím filmovým (kino) debutem byl film „Altered States“ , kde si zahrála Margaret Jessup, jako dcera herce Williama Hurta.
V roce 1982, Steven Spielberg hledal herečku, která by se zhostila role „Gertie“ v E.T Mimozemšťanovi. Drew se o roli přihlásila a Steven se jí zeptal, jestli umí křičet. Drew zařvala tak nahlas až reproduktory vypověděli službu, což přesně Steven hledal. Drew si také vymyslela, že ona a její kamarádi mají kapelu, kde byla bubeníkem a měli by cestovat na měsíc. Steven byl jejím příběhem (fantazií) natolik ohromen, že jí roli Gertie nabídl. Během natáčení se její vztah se Stevenem natolik prohloubil, že ho vnímala jako svého otce.
Film se stal neskutečně úspěšným a i přesto, že její role nebyla hlavní, tak Gertie učarovala divákům po celé generace. ET je považován za jeden z nejlepších sci-fi a dětských filmů všech dob a to i díky tomu, že jeho návštěvnost kralovala prvním příčkám celé týdny.
V roce 1984 si zahrála ve filmu „Irreconcilable Differences“, který jí vynesl nominaci na Zlatý glóbus pro „ nejlepší herečku ve vedlejší roli “ to jí bylo 9 let. Ve stejném roce působila ve filmu „Ohnivé Oči“ filmové adaptaci knihy Stephena Kinga. Kde během party k premiéře filmu ochutnala svou první sklenku alkoholu.
Na druhé straně, se není čemu divit, její rodinný život nebyl jednoduchý, a její kariéra zázračně vzkvétala. John, její otec, hodně pil a několikrát rozbil dveře od domu, několikrát i fyzicky napadl Drew i její matku. To že si jim neustále říkal o peníze není žádným tajemství. Pro mladou dívku byl její úspěch tak velký, že nevěděla, jak se situací úplně a emocionálně vypořádat. Jaid ji brala na večírky pro dospělé a návštěvy nočních klubů. Díky neustálému tlaku medií i její život ve školních lavicích byl dost těžký – její spolužáci se k ní chovali jinak. Díky těmto stresujícím vlivům v jejím životě začala pít, kouřit cigarety a marihuanu, aby se s tím měla možnost vyrovnat – ze začátku to brala jen jako únik od reality, později se to stalo už zvykem.
V roce 1985, si zahrála ve filmu “Kočičí oko”, další scénář adaptací románu Stephena Kinga. Film sice neslavil úspěchy, ale Drew za něj byla hojně chválená.
V roce 1986 si zahrála ve filmu „Babes in Toyland“ spolu s Keanu Reevesem, jedná se o film, který byl točený hlavně pro televizi. Její závislosti však začaly ovlivňovat její profesní a osobní život, takže přestávala chodit do školy a více se kamarádila se staršími díky tomu měla mnohem snadnější přístup jak k alkoholu, tak i cigaretám/marihuaně. Drew díky tomuto nezdravému životnímu stylu začala přibírat na váze a jak sama říká „vypadala sem jako prase“. A díky tomu, jak se její postava měnila a zároveň neplnila své smluvní závazky vůči studiím – o ní studia přestali mít zájem. Do té doby měla se svou matkou stabilní a přátelský vztah. Díky jejímu častému pití a kouření se jejich vztah začal komplikovat.
V roce 1988 si Drew zahrála ve filmu „Zítra na shledanou“ a téhož roku se kromě alkoholu a marihuany začala zabývat také kokainem a jak sama řekla, byla to láska na první pohled. “„ Kokain jsem milovala. Tečka. „Její chování bylo čím dál více nevyzpytatelné, neustálé hádky s matkou pokračovaly až do bodu – kdy se odstěhovala. Díky jedné noci, kdy zdrogovaná Drew dorazila do svého bytu a vše rozmlátila jí její matka přihlásila na odvykačku. Drew to tam nesnášela už jen díky přísnému dodržování pravidel. Drew na odvykačku nastoupila v září před natáčením filmu „Městečko hrůzy“. Během rehabilitačního období se začala účastnit podpůrných setkání, aby zjistila, jak se vypořádat se svými závislostmi, pocity a strachy. Jeden z poradců setkání jí poradil, aby začala psát své pocity jako způsob relaxace. Od té doby začala Drew psát, své cíle.

1. Vyřešit problémy s matkou.
2. Vyřešit problémy s otcem.
3. Lépe poznat sebe sama.
4. Překonat své menší a větší obavy.
5. Naučit se dodržovat pravidla
6. Přijmout věci, které nemůžu ovlivnit
7. Čelit reálnému světu
8. Respektovat lidi, místa a věci.
9. Sex.
10. Kluci vs. Otec

Kromě toho také napsala dopis jak otci tak matce:
Dopis otci:

“Jen chci, abys věděl, že pro mě hodně znamenáš.” Miluji tě. Vždy se mnou budeš i přes naše problémy. Tvá duše, vzpomínky, které spolu máme, a Tvá láska budou vždy v mém srdci. Miluji tě. ‘

Dopis matce:

“Cítím se prázdná, protože mám pocit, že jsem o vše přišla.” Myslím, že jsem ztratila otce už dávno, a ten jediný člověk, kterého mám, je moje matka, tu sem teď také ztratila.
Nakonec sem odstrčila i tebe a jsi pryč. Mami doufám, že se brzo znovu v mém životě objevíš. Nikdy sem nebyla tak dlouho bez tebe. Nebo alespoň bez telefonické komunikace. Vždy sem od tebe utíkala a teď se cítím strašně“

Po roce se z odvykačky vrátila do svého normálního života, bydlela s přáteli a rodinou. Ale s večírky neskončila! Díky tomu opět začala kouřit cigarety a marihuanu.
Díky své sebelítosti a voláním o pozornost nebo pomocí si Drew 4. července 1989 prořízla její zápěstí nožem. Už dále nechtěla žít s tím stejným trápením jako, když poprvé nastupovala na odvykačku Proto se tam vydala znovu. Během této doby, Drew chodila s hercem Coreym Feldmanem, ačkoli vztah netrval dlouho, Corey říkal, že jejich první rande domluvila Jaid, když Drew byl 10 a jemu 14, ale už v té době věděl, že je do něj Drew zamilovaná.


1990-1999


Tentokrát vzala odvykačku vážněji. Aby se vyléčila ze závislosti přihlásila se znovu na odvykačku. Po celou dobu strávenou na odvykací kůře se stala Drew nezávislou. Celá rehabitilace byla o tom, jak si cenit a vážit života. Poté se ukončila léčení napsala svou vlastní autobiografii „Little Girl Lost“ (Ztracená malá holčička) kde vypráví o začátcích své kariéry, milostném životě, rodině a dnech strávených na odvykací kůře. Kniha byla bestsellerem.
Než se Drew vrátila ke svému životu v showbyznysu pracovala jako servírka. Jak sama říká, lidé jí poznávali a volali na ní: „Hej, já tě znám! Ty seš z E.T. … Můžeš mi přinést svačinu?„ Podle ní to byla sranda.
V roce 1991 se Drew nechala zplnoletit, aby se stala kompletně nezávislou a mohla se tak postavit na vlastní nohy. Ve stejném roce, hrál ve filmu s názvem Motorama , i přesto, že zde hrála jen dívku ze snů. Téhož roku se objevila i ve snímku Poison Ivy . Hrála se zda drzou dívku Ivy, která svádí otce své nejlepší kamarádky a mění tak jejich rodinný život v peklo. Tento film se považuje za návrat Drew na výsluní. Film oficiálně debutoval v roce 1992.
Ve stejném roce, si zahrála ve filmech Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase , a ve filmu Guncrazy ,což je remake filmu ze 40. let. Drew si zde zahrála Anitu, dívku, která bojuje proti předsudkům a diskriminaci. Žije v přívěsu s matkou a jejím přítelem, který v její nepřítomnosti Anitu sexuálně zneužíval. Film jí vynesl další nominaci na Zlatý glóbus, v kategorii „ Nejlepší herečka ve filmech nebo minisérii “.
Zároveň v tomto roce začala chodit s hercem Jamiem Waltresem, byl to jeden z nejvážnějších vztahů – byli zasnoubení i když ke svatbě nikdy nedošlo, protože se Jamie s Drew rozešel, když byla mimo město na natáčení filmu The Amy Fisher Story , což byla pro Drew velmi bolestivá a obtížná situace.
Přes veškeré osobní problémy, Drew pokračovala ve svých filmových projektech, kromě The Amy Fisher Story, si zahrála i v 6 ti dílné minisérii 2000 Malibu Road a nebo ve filmu Doppelganger , kde si zahrála dvojroli na jedné straně sladkou a plachou mladou ženu, kterou každý zná, na druhé straně zabijáka. Nebo v dalších snímcích No place to Hide a nebo v komedii Waynův svět 2.
V roce 1993, byla pozvaná, aby se účastnila kampaně pro módní značku Guess, kde nafotila kampaň na „Jeans, reklamy byly k vidění po celém světě.
V roce 1994 si zahrála ve filmu Pistolnice , což byl pro ní velmi odlišný film, už jen tím, že je z prostředí Westernu spolu s ní si ve filmu zahráli herečky Madeline Stowe, Mary Stuart Masterson a Andie McDowell. 20 března téhož roku na sebe Drew upozornila tím, že si vzala s majitelem baru Jeremym Thomasem a to i přesto, že spolu chodili velmi krátce. Svoji byli až do 28. dubna a svatba byla jen z toho důvodu, aby Jeremy mohl dostat zelenou kartu.
V roce 1995 se Drew seznámila se svou „partnerkou a nejlepší kamarádku“ Nancy Juvonen a založili produkční společnost „Flower films“, jejichž první film, který produkovali přišel o 4 roky později. Ve stejném roce se Drew setkala s kytaristou kapely „Hole“ Ericem Erlandsonem, se kterým chodila 2 roky. Zahrála si ve filmech „Šílená láska“ „Dámská jízda“ a „Batman navždy“ . Ve filmu „Šílená láska“ si zahrála postavu, která trpí bipolární poruchou a její rodiče se jí snaží za každou cenu hospitalizovat, což ale nepomáhá lásce mezi její postavu a hercem Chrisem O´Donnelem, který jí sleduje každý den ze svého pokoje pomocí dalekohledu. Ve stejném roce dostala Drew nabídku nafotit nahé fotky pro časopis „Playboy“ bylo jí pouhých 19 let a stala se tak nejmladší herečkou, které fotila pro časopis, s tolika prodeji. Časopis vyšel k jejím 20 narozeninám a jako dárek dostala od svého kmotra Stevena Spielberga balíček s oním číslem a vzkazem „obleč se!“ . Jako fanoušek režiséra Woodyho Allena, zaískala roli v jedné z jeho inscenací – muzikálu „Všichni říkají: Miluji tě“ , kde si zahrála po boku Edwarda Nortona, Julie Roberts, Natalie Portman, Goldie Hawn a samotného Woodyho. Dále si také zahrála ve filmu „Zbožné přání“ . V roce 1996 přišel další zlom v její kariéře, když se objevila ve filmu „Scream/Vříškot“. Sice se zde objevila pouze na 12 minu, ale všichni si tento okamžik pamatují jako jeden z nejlepších okamžiků plné napětí v 90. letech. Drew sice nechtěla hrát hlavní roli, ale její výkon byl tak chválen a srovnáván s epickým výkonem Janet Leight ve filmu Psycho. V roce 1997 si zahrála v menších rolích ve filmu „Home Fries“ a „Best Men“, v obou filmech se objevila po boku herce Luka Wilsona, při společném točení filmu Home Fries se do sebe zamilovali, a to hned jak sami říkají na první pohled. Jejich láska skončila v roce 1999 a to v přátelském duchu. Následující rok si zahrála ve filmu „Píseň pro nevěstu“ , což je první film, kde se spojila s hercem Adamem Sandlerem, se kterým jí do dnes pojí silné přátelství. Film se stal naprostým hitem. Dále si v tentýž roce zahrála v dalších dvou filmech „ Věčný příběh“ , kde se objevila po boku Anjelicy Houston a ve filmu „Nepolíbená“ ,což je prvním filmem, kde Drew pouze nehrála, ale byla i producentkou společně s její nejlepší kamarádkou Nancy a jejich společnosti Flower Films. Hodně jejích přátel říká, že role Josie má mnoho společného s Drew. V roce 2019 se také setkává s jedním ze svých nejepších přátel – Chrisem Millerem , který nejdříve byl asistentem ve firmě Flower films. Dnes zastává funkci prezidenta a producenta.Další stránka