Drew Barrymore Online

Rozhovor pro Marie Claire 2009

Marie Claire   |   Written by Judith Newman / zdroj: http://jenaniston.hollywood.com/

Vstupte do nejlepšího pokecu ve městě: Jennifer Aniston, Drew Barrymore a Ginnifer Goodwin, hvězdky filmu Až tak moc tě nežere, mluví o vztazích, rozchodech a o tom, jak je důležité mít kamarádky.
Chtěly jste se někdy cítit jako Sally McDork, prezidentka klubu Model U.N., která byla mylně pozvána na setkání roztleskávaček? Potom bych radila uspořádat diskuzi s Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Ginnifer Goodwin v Chateau Marmont v L.A.  „Vypadáš tak krásně!“ Říká Anistonová, 40, Goodwinové, 30. „Ty šaty jsou nádherné!“ rozplývá se Barrymorová, která brzo oslaví 34.narozeniny. Dámy dělaly společný photoshoot před týdnem, ale zdravily se jako dlouho ztracené kamarádky, kterými se zřejmě staly při natáčení posledního projektu, Až tak moc tě nežere. Kompletní snímek natočený podle bestselleru, sleduje životy devíti mužů a žen;i jak randí, vdávají se, rozcházejí a znovu navazují vztahy. Nebo ne. „Máme tu velmi jednoduché téma,“ říká režisér Ken Kwapis. „Pokud vám muž nezavolá, nechce vám zavolat. Zní to jako film, u kterého nemusíte přemýšlet, přesto máme obrovskou schopnost popřít ty nejzákladnější věci.“

Tři herečky, kterým nejsou ve skutečném životě cizí milostné výše ani pády (pečlivě zaznamenávány v bulváru), odhodily zábrany a rozpovídaly se o tom všem MC.


Ginnifer Goodwin:
Chci alkohol.
Jennifer Aniston:
[k číšníkovi] Grey Goose on the rocks s limetkou a olivami. [k dívkám] Potom ty olivy dám pryč. Není to dobré pro oči.
Drew Barrymore:
 Sůl. Já vím. Ty dny, kdy jsem schopná sníst čínské jídlo a vzbudit se ráno v pohodě? Jsou pryč.
MC: [k Barrymorové] Počkej, ty si dáš jen Shirley Temple? Vážně?
DB: Je školní večer. [Barrymorová režíruje první vlastní film, Whip It! a byla celý den ve střižně.] Vím, že jsou dobří, bláznivý, psychotičtí režiséři, kteří můžou pracovat a pařit. Já nemůžu.
JA: Já vím. Jsou i herci, kteří to dokážou – být naprosto namol. A vy pak říkáte, „Dal si heroin? Myslela jsem, že
to byl jen opravdu emocionální výstup. Nikdy jsem neviděla někoho tak brečet!“
MC: Když mluvíš o pláči, skoro jsem plakala když jsem viděla jak důvěřivá a otevřená je Ginnina postava v ATMTN k mužům. Jsi taková i v životě?
GG: Ano. Vyrůstala jsem v této jižní kultuře, kde když kluk byl sarkastický, znamenalo to, že nevěděl jak ukázat svou lásku – ale vskrytu měl zájem! Úplně jsem naletěla. Ti muži, které jsem
naháněla a věci, které jsem si nechala líbit – bylo to ostudné.
DB: Jo, tolik dívek slyší pohádky jako, „Jestli je na tebe zlý, líbíš se mu.“ Všechny tyhle voloviny, které ženy upínají na špatnou cestu.
MC: Jakou nejchabější omluvu k rozchodu jste slyšely?
DB: Rozhodně tu klasickou: „Není to tebou, ale mnou.“
GG:
 Panebože. Tohle už jsem si poslechla i řekla.
JA: S touhle zakryješ všechny své chyby.
DB:
Nesnáším poslouchat „Není to tebou, je to mnou,“ protože se z toho nikdy nepoučím ani nevyrostu. Nechci žít ve lži, mlze, zrcadlech a kravinách. Ani náhodou.
MC
: Takže byste radši od lidí slyšely něco bolestného?
JA: No, do jisté míry – chci říct, než se to vyvine v zoufalství. Než se z toho stane „Vyhodím tě i z dítětem a vodou na koupání ven,“ zjistěme, jestli to můžeme překonat.
MC: Víte co? Radši bych lhala. 
JA:
 Oh, nesouhlasím. Chci pravdu, protože nakonec stejně vyjde najevo, a potom každý vypadá jak idiot.
MC: Jakou první věc uděláte po rozchodu? 
DB:
 Mířím k sacharidům. Macaroni se sýrem. Luxusní. Ten druh sýra, který vymáčknete z pytlíku a trvá měsíc, než vám projde tělem.
JA: Já tolik nejím. Jdu hned ke kamarádkám.
GG:
Jako první volám své mladší sestře. Hned všeho nechá. 
DB:
 Ona přiskočí?
GG: Ano! Zavolám a řeknu, „Zrovna se rozcházím, přijeď si pro mě.“ Dočista mě vyzvedla ze vztahů s kafem v ruce. [V tisku se Goodwinová zrovna rozešla s hercem Chrisem Kleinem.] 
JA:
 Přítelkyně, není nic lepšího než ony.
DB: Pokud zvracíte nebo se rozvádíte, chcete kamarádky u sebe!Nevěřím ženám, které nechodí za kamarádkami. [Barrymorová se v červnu rozešla s Justinem Longem, který také hraje v ATMTN a nedávno byla spatřena s Jasonem Segelem.] 
MC:
Ale nechceme někdy, aby nám přátelé lhali? 
DB:
 Ne! Mám ráda, když mi holky vymlouvají moje kecy. Jako, „Přestaň ze sebe dělat blbou“ nebo „On se nevrátí“ nebo „To chování k tomuhle vedlo“. Na to neskočím. Neskočím na falešné nesmyslné pohádky.
JA: Herci jsou v nejhorší pozici, protože jsou obklopeni ‚Ano‘ lidmi. Bojíme se říct pravdu jeden druhému. Bojíme se být viděny jak něco požadujeme. Ale myslím, že je to sexy – od ženy – říct, „Jde o tohle: Chci tohle, tohle a tohle. Pokud mi to nemůžeš dát, dobře. Ale to je všechno.“
DB: Nenechte muže hádat, co chcete. Neumějí číst myšlenky.
MC: Takže řeknete kamarádkám, pokud udělají něco hloupého?
DB: Bože, ano. 
GG:
 Myslím, že umím být trochu zlá. Budu poslouchat, když se bude chtít
člověk vypovídat, ale nakonec se to sníží k tomu, jestli ti chce zavolat, zavolá. Konec příběhu.
MC: Myslíte, že je nejen v mužské povaze být monogamní?
DB: 
To je velká otázka. V tomhle nejsem mistr; nemám odpověď.
GG:
 Ale i některá zvířata jsou monogamní!
JA: Jo, některé sovy… 
GG:
Humři. 
DB:
 Adelajští tučňáci.
MC: Když jste v očích veřejnosti, myslíte, že je těžké věřit?
JA:
 Důvěra je těžká věc, kterou získáváme – a dáváme – a zasluhujeme si od někoho. Myslím, že lidé se sebe začnou bát, když nejsou přijímání jinou osobou, jako, „Když ti řeknu pravdu, ten člověk uteče.“ Na důvěře pracuju.
MC: Vy všechny máte pestrou milostnou minulost. Kdybyste nebyly celebrity, jak byste chtěly potkat muže?
DB:
Opilá v baru. Ne, počkat – dělám si srandu!
JA:
 Musela bych být  vytáhnuta na místa. No, tak jako jsem teď.
MC: Žádné Match.com? Žádný Facebook? 
JA:
Ne, ne, ne. Internet mě děsí.
GG:
 Myslím, že je to ďábel. Jsme jako zvířata. Měli bychom se setkávat tváří v tvář.
JA: Internet zabaluje realitu. Pokud jste internetový člověk, skutečný život bude zaostávat za tím, do čeho jste zasvěceni online – sexuálně, citově. Je to tak neskutečné a dává vám pocit volby. Nemůžete se vykašlat na život.
MC:
Nemáte pocit, že někoho můžete poznat online?
DB: Myslíte, že lidé o sobě říkají pravdu? Každej chlap má sto osmdesát centimetrů a obrovský penis. Proto to lidé mají tak rádi. Internet se nevyrovná tomuhle. (zvedne Polaroid, který s sebou nosí všude) Tohle není pro člověka, který surfuje po internetu. Miluju ho. Chci se setkat s někým, kdo je blázen do těchhle věcí ze starý školy. Pametuju, když jsem začínala randit, velká věc byly záznamníky RadioShack. Byla událost mít ho doma a kontrolovat zprávy. A když jste je mohli zkontrolovat i z jiného telefonu? Bylo to šílené!
JA: Já mám pořád nahrávky z kazet od mého prvního kluka, druhého kluka, mého manžela..Je to jako když si schováváte milostné dopisy.
DB:
 Já už nemám hlasovku ani záznamníky. Nesnáším telefon a nikomu nechci volat nazpátek. Jestli skončím v pekle, bude to malá šatna s telefonem a ten bude zatracený a určený pro odpovídání na hovory. Chci říct, pocházím z mentality hippie, kde když mám někoho poznat, musím se mu podívat do očí. Oči jsou tak důležité. Dokud jim nezačnou lézt oči z důlků, nebudu moct někoho poznat jinak.
MC: Je pro vás kvůli slávě těžké mít skutečné vztahy?
JA: 
Děláte si srandu?
GG: Na prvním rande musíte mít  rozhovor, který mají lidé po roce: „Kam myslíš, že tohle vede? Co si budeme volat?“
DB:
Ostatní lidé a noviny mluví o svatebních zvonech a vy říkáte, „Ani jsme spolu nespali.“ Nebo, pane bože, „Jak že se jmenuješ?“
JA:
 Jo a vy zrovna přemýšlíte, jestli je chcete znovu vidět nebo možná představit rodičům…
GG: A moji rodiče a kamarádi potom mají různé názory o komkoli s kým chodím, protože „slyší“ že pro mě není dost dobrý. A slyší to od koho?
JA:
 Slyším třeba, „Co zase se sukničkářem?“ (Jennifer je asi opět s Johnem „Tvé tělo je říše divů“ Mayerem.)
GG: Chtěla jsem si popovídat s jednou kamarádkou z vysoké. Říkám, „Ahoj, potkala jsem opravdu skvělého kluka,“ a ona říká, „Ginny, já vím. Nežiju v jeskyni.“ Všechno je zdokumentováno a ona už ví o jeho předchozích problémech ve vztazích.
MC: Vyhledávaly jste se někdy na Googlu? (Jennifer a Drew rázně zakroutí hlavou, Ginnifer vypadá stydlivě.)
GG: Jednou večer jsem si dala pár piv, potom zadala svoje jméno do googlu a strávila noc v slzách.
DB: 
[na Goodwinovou] To je úžasný…Úplně si tě dovedu představit na internetu, jak se hledáš na googlu a mascara ti stéká po tváři. Kéž bych to viděla!
MC: Kterou nejlepší radu v lásce můžete dát ženám?
JA a DB: [najednou] Vymez si hranice! 
DB: 
To je něco, co ve svých -nácti ani dvaceti nevíš. Nebo já jsem to nevěděla.
JA: Já ve třiceti. 
DB:
Tohle jsem já, tohle chci, tohle nechci…hranice, hranice, hranice.
JA:
 Tohle budu tolerovat…
DB: Tohle hodlám přijmout a dát. Hranice jsou formou upřímnosti. Jen být upřímná.
JA: 
Upřímnost šetří čas.
GG:
 Řekla bych také, nemějte jeden typ. Na vysoké jsem nemohla najít kluka. Všichni moje kamarádky s někým chodily a já chtěla chodit s někým! Jeden z mých kamarádů mi nakonec řekl v čem je problém. Řekl, „Máš moc ujasněno, co máš a nemáš ráda. S tebou je to definitivní ano nebo definitivní ne a to je děsivý.“ Tak jsem se musela naučit dát lidem víc šance.
DB: Tady je něco jiného, s čím se ráda podělím, něco co mi řekla kamarádka a změnila mi život, přestože to nutně nezměnilo moje chování. Je to: Muži staví mosty. Pokud chtějí zjistit tvé telefonní číslo nebo něco jiného, zjistí to. Postaví ohromné, masivní mosty, aby tě dostali. Mysli na Golden Gate!
MC: Chtěly byste někdy vidět návrat k určitým staromódním pravidlům chození – jako, muži nahánějí ženy, ženy jsou naháněny?
DB:
 Nevěřím na pravidla. Život je krátký. Myslím, že bychom měli propadnout momentu.
GG: Proč by měli pouze kluci nahánět? Pokud něco, tak myslím, že tohle nečinné sedění a čekání může být samo-sabotující. Musíme vysílat záření. Musíme dát klukům vědět, že jsem k
mání.
JA: To je srandovní…
DB: Zatraceně jestli nemám ráda svádění. Jsem víc chlap než většina chlapů.

Na vysvětlenou: JA: Jennifer Anniston, DB: Drew barrymore, MC:Marie Claire, GG:Ginnifer Goodwin