Drew Barrymore Online

Lucky You

zdroj-bleskove.cz   |   Written by zdroj-bleskove.cz

Do kin brzy přijde film Lucky You, v němž hlavní ženskou roli hraje Drew Barrymore. Snímek je o tom, jak profesionální hráč pokeru (Eric Bana) dostane pořádnou lekci od mladé zpěvačky.

Tak co tvůj nový film, už je komplet hotový?
Jo.
A jak ti šlo zpívání? Eric Bana říkal, že jsi výborná!
No tak hned při první zkoušce jsem se před Curtisem (režisér Curtis Hanson – poznámka redakce) rozbrečela. Byla jsem děsně nervózní, třásla jsem se a myslela jsem, že umřu. Nikdy předtím mě nikdo před kamerou zpívat nenechal, všichni tvrdili, že mám příšerný hlas. Ale Curtis mi věřil, říkal, že to zvládnu, tak jsem do toho šla a trénovala, trénovala a trénovala. Strašně jsem toužila po tom, abych nikoho nezklamala.

Co ty a hazard?
Schválně jsem se během natáčení do ničeho nepouštěla, protože má filmová postava proti tomu sice nic nemá, ale rozhodně to není její šálek čaje. Přece jen pochází z prostředí, kde se peníze počítají… To málo, co její rodina měla, znamenalo hodně, takže když najednou přijde někam, kde lidé házejí na stůl sázky ve stylu 10, 20 a 50 tisíc dolarů, je to pro ni hodně silný zážitek. A já jsem v tomhle směru chtěla zůstat takové neviňátko.

Jaký byl největší hazard tvé kariéry?
Možná jeden dost zvláštní film s názvem Poison Ivy, který jsem natočila, když mi bylo šestnáct. Chtěla jsem se tenkrát posunout někam dál, už nebýt malá holka, ale mladá žena. Jenže jako malá holka se cítím dodnes. Nevím, jestli se vůbec někdy začnu cítít „ženou”. Tenkrát jsem chtěla začít brát sama sebe jinak. Už ne jako malé dítě, ale jako mladou, divokou holku. Takže to byla asi převratná role, která mi změnila život.

Jaký je rozdíl mezi ženou a mladou holkou?
To nevím, protože se jako žena ještě necítím, takže nemůžu porovnávat.

Počkej, myslím, že jsi jednou řekla, že jsi se stala ženou ve třiceti!
Jo, ale víte co? Teď je mi 31, a pořád se cítím jako dítě! Ale pár přání, která jsem měla, se mi ve třiceti splnilo, a člověk dostane na věci trochu jiný pohled.

Jsi známá tím, že se nebereš moc vážně a ráda si ze sebe děláš legraci. Žijeme ale v době, kdy každý musí mít perfektní postavu a podobně… Co si o tom myslíš a jak moc ty sama žiješ zdravě?
Myslím, že všechno je to v hlavě. To, čemu věříš, z tebe vyzařuje navenek a vidí to i ostatní. Když se pořád jen potřebujete od ostatních nechat o něčem ujišťovat, tak je to risk, protože – kdo je na to zvědavý, že? Ale když si věříte a jste šťastní, ostatní to na vás vidí. Takže bych řekla: soutřeďte se na důležitější věci v životě, a ne na ty, které jsou v naší společnosti sice relevantní, ale ve skutečnosti vlastně vůbec nejsou podstatné.

Jak se zbavuješ stresu?
Především musím říct, že jsem hodně špatná ridička. Děsně snadno se nechám rozptýlit. Prostě jedu a la la la la. Jsem fakt nejhorší, vůbec by mě neměli pouštět za volant. Ale stejně – strašně ráda cestuju a poznávám svět, prožívám dobrodružství… Třeba sednout do auta a vyrazit někam, kde jsem nikdy nebyla. Takže ráda jen tak skočím za volant a o víkendu si někam na pár hodin vyrazím.

Viděli jsme fotku, jak lezeš po horách…
Jasně, to je super způsob, jak se zbavit stresu