Drew Barrymore Online

Hudbu složil slova napsal

Premiere   |   Written by Karl Rozemyer / přepis: Lukyn

Hugh Grant a Drew Barrymore nám prozradili pár pikantních informací ze zákulisí jejich nové romantické Komedie Hudbu Složil,slova napsal…..

Opravdu jste měl trému když jste měl vylézt na jeviště a začít zpívat?
Hugh: Byla to nejtěžší věc,jakou jsme kdy dělal.Úplně mi z toho šel mráz po zádech.Hudebníci musejí mít úžasnou sebedůvěru.Když si nevěříte na tisíc procent,začnete se hlídat , a už se to veze.Nakonec jsem přinesl láhev od koly plnou Whisky a do ní jsem naházel pír prášků proti stresu.
Drew: Možná právě proto tolik muzikantů chlastá a sjíždí drogy.
Hugh: Nedokážu si představit jak se bez toho můžou obejít.

A jak vám šlo samotné zpívání?
Hugh: Obvykle se hudba nahraje předem a vy zpíváte na playback.Počítač vám ale dá falešný pocit bezpečí.Kdykoli vám uklouzne falešný tón,okamžitě ho doladí.Dokonce s tím jde zpívat na živo,dělá to tak i Madonna,pokud se nepletu.Tohle sebevědomí mi tak stouplo do hlavy,že jsem se rozhodl odzpívat jednu písničku na živo.A to byla chyba.Když jsem dozpíval,rozhostilo se ve studiu příšerné ticho,takže jsme se pokorně vrátili k playbacku.
Co vy a zpěv Drew?
Drew: Jako zpěvačka stojím za starou belu. Několikrát jsem si vyzkoušela karaoke, a lidi z toho buď brečeli,nebo zvraceli,takže od té doby se raději snažím lidi svým zpěvem moc nemučit.
Hledal jste pro roli stárnoucího zpěváka inspiraci u nějakých popových hvězd z 80.let?Hugh: Tušil jsem, že s tím bude potíž,protože o hudbě vůbec nic nevím,takže jsem si pouštěl klipy od Wham! s tím že si vypůjčím nějaká jejich gesta nebo pohyby.
Aha, ptám se proto, že jste mi připomínal spíš Duran Duran.
Hugh: No jasně ty jsem myslel.Občas řeknu Wham!a myslím Durany.děsně se mi pletou….

Není náhodou Simon LeBon z Duran váš kamarád?
Hugh: To se říct nedá,prostě na sebe narazíme na večírku.Na Simonovi je fajn, že se nebere vážně.Na pódiu do toho jde na plný pecky,ale přitom má takový šibalský úsměv,který naznačuje:”To jsem si od něj vypůjčil.
A Co dál jste si vypůjčil?
Hugh: V první řadě jsem hledal tipy jak to mám sakra rozbalit na pódiu.Zpěv totiž můžete ošidit,počítač se o to postará,aby to neznělo falešně,na klavír se při troše vůle naučíte hrát,ale vylézt na jeviště v těsných kalhotách,na vysokých podpatcích a pořádně to rozjet….
Drew: V sedm ráno.Před šesti stovkami ospalých komparsistů….
Hugh: Vážně jich tam bylo tolik?Mám pocit že většinu dodělávali na počítači.Taky tam bylo hodně lepenkových figurín.Ale řeknu vám,že papundeklový kompars je na nic,protože se pořád kácí…
Drew bylo pro vás těžké se do Hugha zamilovat?
Drew: Vůbec ne,už to mám z předchozích romantických rolí nacvičené.Musíte si na tom druhém najít něco ,co upřímně zbožňujete , a pak z toho před kamerou ,uvaříte”to jiskření.Dávala jsem si pozor,abych to nepřehnala a nezamilovala se do Hugha doopravdy, to by asi s křikem utekl.Pro jistotu jsem si na jeho tváři vyhlédla jedno mateřské znaménko a všechny vroucí city vysílala němu,takže Hugh byl v bezpečí.

Znali jste se před natáčením?
Hugh: Potkali jsme se jednou ve výtahu asi před patnácti lety…..
Drew: Jela jsem tehdy se dvěma kamarádkami a všechny jsme se začaly děsně hihňat,protože ses nám zdál ohromně roztomilý…
To jste si teď ve filmu musela tu erotickou scénu dost užít…
Drew: To si pište.Zvlášť proto , že Hugh je tam do půl těla nahý kdežto já zůstávám pořádně zabalená jako párek v rohlíku.
Hugh: Pamatuji si ,jak jsem Drew říkal: “Tak už zase vytahuji ty svoje starý cecky…”
Mám pocit že by se mi dneska už hodila pánská podprsenka.
Drew: Ale no tak.Když jsem se na ten film dívala s jedním naším kolegou,říkal: “Mít tak jeho tělo.Vypadá skvěle….
Hugh: Vážně?kdo to byl
Drew: Já ti to potom řeknu.
                                                           Hugh: Potom?Ale já to musím vědět hned.Pojď pryč….(smích)