Drew Barrymore Online

Stárnutí je luxus a privilegium

Drew říká: Stárnutí je luxus a privilegium   |   Written by sub

Drew Barrymore (44) se snaží svým dvěma dcerám vštípit, že stárnutí může být pro mnohé luxusem. Mateřství prý zcela změnilo hereččin pohled na krásu jako takovou. „Stárnutí je privilegium a dar. Kéž by má fyzická krása byla jediná věc, která jednou pomine,“ říká Barrymore.

„Snažím se více než kdy jindy dcerám vysvětlit, že stárnutí a s ním spojené změny jsou luxusem. Ne všichni mají v životě to štěstí, že mohou přirozeně zestárnout. Chci, aby se obě mé dcery Olive i Frankie zaměřily hlavně na to, jakými jsou lidmi a nesoustředily se pouze na to, jak vypadají,“ řekla Drew Barrymore v rozhovoru pro jarní vydání magazínu NewBeauty.

Herečka se rovněž rozpovídala o několika posledních letech svého života. „Jsem jako na houpačce. Momentálně jsem nahoře. Několik posledních let mého života bylo náročných. Vidím to i na své pleti na obličeji. To není stárnutí. Je to jen o mém vnitřním pocitu. Roky, kdy vychováváte děti, se na vašem vzhledu zkrátka tak či onak podepíší. Snažím se být dobrou mámou. Nepanikařit, když panikaří moje děti, a nezabývat se nepodstatnými maličkostmi,“ svěřila se herečka.

Drew Barrymore tvrdí, že se na rozdíl od mnoha hereček v jejím věku odmítá svěřit do rukou plastických chirurgů a případné nedostatky pleti se snaží maskovat pomocí make-upu. Herečka se nedávno svěřila, že posedlost plastickými operacemi se podle ní dá přirovnat k závislosti na heroinu.

„Myslím si, že heroin i plastické operace jsou velice zrádné závislosti v tom smyslu, jakou rychlostí do toho můžete vlítnout. Pokud bych něco z toho ze zvědavosti jen zkusila, asi by mě to brzy taky mohlo zabít,“ řekla herečka v aktuálním rozhovoru pro anglický magazín Glamour.

„Stárnutí je ve skutečnosti privilegium a dar. Kéž by má fyzická krása byla jediná věc, která jednou pomine. Je to všechno o tom, jak umět stárnou s grácií, sebeláskou, respektem k sobě samé a v neposlední řadě i s humorem,“ vyjádřila se matka čtyřleté Frankie a šestileté Olive, která se před třemi lety rozvedla se svým již třetím manželem, hercem Willem Kopelmanem (40).

Drew Barrymore se stala slavnou už v sedmi letech díky filmovému hitu E.T. – Mimozemšťan. Již v dětství začala žít divokým životem celebrity. Desáté narozeniny slavila v newyorském hudebním klubu s přáteli a celebritami až do rána. Tehdy začala pravidelně kouřit marihuanu. Od svých dvanácti bojovala se silnou závislostí na kokainu. Ve třinácti se pokusila o sebevraždu, dostala se do péče psychiatrů a dvakrát se léčila na klinice pro odvykání závislostem.